Prima pagina | Stiri | Despre fotografie | Dictionar foto | Flash | Foto pro | Foto tehnica | Foto tutorial | Fotolocatii | Fotomarket | Laboratoare | Resurse | Tips & Tricks

www.foto-magazin.ro
Realizat de fotografi, pentru fotografi.

FAQFAQ SearchCauta in Forum MemberlistLista Membrilor UsergroupsGrupuri de Utilizatori RegisterInregistrare
ProfileProfil Log in to check your private messagesMesaje Personale Log inLog in
Drum pana la Padis

Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Foto-excursii in tara
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cristianrb
Level 2 Forum User
Level 2 Forum User

PostPosted: May 21, 2009 7:09 pm    Post subject: Drum pana la Padis Reply with quote

Salut la toata lumea. Stie careva in ce directie se merge de la Oradea catre Padis, care e distanta si cam cat e de prost / bun drumul ?

Intreb pentru ca vreau sa plec maine ca sa am toata ziua de sambata la dispozitie...problema e ca voi ajunge tarziu la Padis pentru ca nu pot pleca decat dupa amiaza...deci indicatiile ar fi foarte folositoare.

Multumesc,
Cristi.
DorinDXN
Senior
Senior

PostPosted: May 21, 2009 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

Poate ajuta asta

http://www.padis.ro/acces.html

Dorin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rumburrak
Level 2 Forum User
Level 2 Forum User

PostPosted: May 21, 2009 7:31 pm    Post subject: Reply with quote

Sudrigiu- Pietroasa. Din Pietroasa ai drum forestier pana sus in Padis. Eu am urcat acum 3 ani dar am facut pana sus vreo 2 ore si ceva, drumul era varza. Am inteles ca au mai bagat lama in el de atunci dar ar fi bine sa te interesezi cum e drumul. Eu am stat la Glavoi, e mai aproape de Cetatile Ponorului.
cristianrb
Level 2 Forum User
Level 2 Forum User

PostPosted: May 21, 2009 7:37 pm    Post subject: Reply with quote

Dorin, siteul ala l-am gasit si eu, dar nu am inteles mare lucru. Adica partea cu drumul prost Smile

Rumburrak, exista vreo indicatie care sa iti spuna sa o iei spre Glavoi sau alte zone ? Stiu ca poti sa nu te duci direct la Padis si sa fi mai aproape de anumite puncte.

Nu vreau sa fac o tura de forta mai ales ca nu am fost de multisor prin munti si nu vreau sa imi fortez nevasta de la prima iesire ca nici ea nu mai e obisnuita. Probabil ca o sa fie plimbari de 2-3 ore si as vrea sa si vedem ceva Smile

Eu am un Logan, teoretic este mai inalt, am urcat cu el pana la Scarisoara la pestera acum 2 saptamani.

Multumesc.
rumburrak
Level 2 Forum User
Level 2 Forum User

PostPosted: May 21, 2009 7:52 pm    Post subject: Reply with quote

Pai ca sa ajungi sus in Padis, treci prin poiana Glavoi ("la grajduri"). Daca vrei sa vezi Lumea Pierduta, Cetatile Ponorului, Cheile Galbenei (astea le-am vazut eu) e mai aproape de la Glavoi. Cand am fost eu acum 3 ani am stat la cort, am inteles ca acum s-a facut ceva cabana pe acolo prin zona. Dezavantajul a fost ca seara venea acolo o herghelie de vreo 60 de cai, dimineata te trezeai cu ei pascand la capul tau sau mai rau Mad . Bai, are calul un jet dimineata, ceva de groaza Laughing
cristianrb
Level 2 Forum User
Level 2 Forum User

PostPosted: May 21, 2009 7:55 pm    Post subject: Reply with quote

Pai si eu tot cu cortul o sa ma duc Very Happy. De jet...hmm...ma gandesc sa nu poposeasca ditamai calul peste cortul meu Smile

Asa am patit-o in Fagaras, a venit un nesimtit de magar si mi-a mancat painea din rucsac. Sad(
Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Foto-excursii in tara All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum