Prima pagina | Stiri | Despre fotografie | Dictionar foto | Flash | Foto pro | Foto tehnica | Foto tutorial | Fotolocatii | Fotomarket | Laboratoare | Resurse | Tips & Tricks

www.foto-magazin.ro
Realizat de fotografi, pentru fotografi.

FAQFAQ SearchCauta in Forum MemberlistLista Membrilor UsergroupsGrupuri de Utilizatori RegisterInregistrare
ProfileProfil Log in to check your private messagesMesaje Personale Log inLog in
imagini de peste Ocean

Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> FotoClub de Bucuresti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
meste
Level 1 Forum User
Level 1 Forum User

PostPosted: Oct 30, 2006 12:17 pm    Post subject: imagini de peste Ocean Reply with quote

Va trimit o selectie de imagini in urma unei experiente petrecute in Washington DC si NY acum 2 saptamini.

DC a fost ca un orasel cuminte si linistit, cu strazi late si neaglomerate, chiar la ore de virf, foarte, foarte si cind zic foarte chiar au fost foarte multi politisti, pe jos, in masina sau calare sau pe motocicleta. Asta probabil ca tovarasul Bush sta pe acolo, eu chiar i-am vazut masina, nu e in poze dar in schimb o sa vedeti o adunare de motociclisti care il asteptau sa il pazeasca.

Cimitirul Arlington este foarte frumos ! linistit, si urias, si plin de cruci albe care fac locul asa placut ! am stat in el cam 3 ore, la ora de plecare au venit dupa mine sa ma dea afara! A sa vedeti citeva imagini din el, iar cele cu barbatii in negru cu manusi, sunt tot de acolo de la o schimbare de garda. Tot acolo e si mormintul lui JFK unde este faimosul text.

In NY totul se schimba complet, agitatie, lume multa si blocuri pina la cer, am fost surprins cind am iesit din statie de tren cu care am ajuns, si am vazut explozia de lumini, era 23.00 am ramas dat pe spate. Cred ca tot Magheru adunat de craciun nu face cit au ei pe un bloc ! Trist !

Am mers cam 12ore simbata si vreo 6 duminica (cam atiti am avut timp in NY) si am mers prin diferite locuri, pe care le vedeti prin imagini, am fost in cartier chinezesc, italienesc unde fiind duminica sau simbata era plin de oameni foarte pestriti. Am fost bineinteles si la cel mai mare magazin de foto in NY si lume probabil, B&H unde ce e interesant este ca toti sunt evrei, dar cu perciuni si palarii, o contradictie aparent fata de tehnologia noua pe care o vind, si faptul ca unii dintre ei la un moment dat se intorc, isi scot nu stiu ce carte mica si incep sa se legene si sa se roage.

Apoi am plecat spre tara si sunt fericit ca m-am intors, a fost placut dar mi-ar fi greu sa locuiesc acolo, prea mult nebunie !

Enjoy it !

http://meste.50webs.com/temporary/DC & NY 2006/

meste
meste
Level 1 Forum User
Level 1 Forum User

PostPosted: Oct 30, 2006 12:19 pm    Post subject: Reply with quote

linkul corect este http://meste.50webs.com/temporary/DC & NY 2006/ adica sa luati in cut&paste tot textul - din pacate semnul & taie linkul indiferent de ce fac

meste
SEMANTIC
Level 1 Forum User
Level 1 Forum User

PostPosted: Oct 30, 2006 1:32 pm    Post subject: Reply with quote

frumose poze, tare magazinu B&H, preturi bune, sistem de vanzare foarte interesant, flux continuu hehehee
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> FotoClub de Bucuresti All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum