Prima pagina | Stiri | Despre fotografie | Dictionar foto | Flash | Foto pro | Foto tehnica | Foto tutorial | Fotolocatii | Fotomarket | Laboratoare | Resurse | Tips & Tricks

www.foto-magazin.ro
Realizat de fotografi, pentru fotografi.

 
  FAQFAQ  SearchCauta in Forum   MemberlistLista Membrilor   UsergroupsGrupuri de Utilizatori   RegisterInregistrare 
  ProfileProfil   Log in to check your private messagesMesaje Personale   Log inLog in 
Lista Fotografi

 
Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Estetica fotografiei
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mikeicarus
Level 2 Forum User
Level 2 Forum User


Joined: 02 Dec 2006
Posts: 101

Location: Baia Mare, Romania

PostPosted: Jun 09, 2009 10:05 pm    Post subject: Lista Fotografi Reply with quote

Poate sunt doritori care vor sa completeze lista cu alti fotografi interesanti.

Acestia sunt foavoritii mei, poate mi-au scapat cativa...

Hiroshi Sugimoto - Foarte Conceptual - http://www.sugimotohiroshi.com/portfolio.html

Greogory Crewdson
- productie cinematografica pentru a realiza o fotografie - http://www.aperture.org/crewdson/

David Lachapelle - top 10 fotografi de moda activi in lume - http://www.lachapellestudio.com/home.html

Irving Penn - moda si portret - http://photography-now.net/irving_penn/

Erns Haas
- folosea negativ kodachrome de ASA 12 in anii 50 - http://www.ernst-haas.com/

Alex Majoli - fotoreporter ce foloseste camere digitale compacte - www.magnumphotos.com/alexmajoli

Marry Ellen Mark
- http://www.maryellenmark.com/frames/gallery.html

Joel Sternfeld - reportaj cu format mare color de 20*25cm - http://www.luhringaugustine.com/index.php?mode=artists&object_id=67

Alec Soth - http://www.alecsoth.com/index.html

Joel Meyerowitz - http://www.joelmeyerowitz.com/

Pete Turner - http://www.peteturner.com/

Richard Misrach - http://www.edelmangallery.com/misrach-main.htm

Harold Edgerton
- http://web.mit.edu/Edgerton/

Helmut Newton - fotografie moda si erotica - http://user.tninet.se/~ryk484d/newton/newton.htm

Jonas Bendiksen - http://www.jonasbendiksen.com/

Cellina von Mannstein - http://www.cellinavonmannstein.com/

Lise Safarti - http://www.magnumphotos.com/Archive/C.aspx?VP=XSpecific_MAG.PhotographerDetail_VPage&l1=0&pid=2K7O3R13PGI6&nm=Lise%20Sarfati

Michael Kenna - http://www.michaelkenna.net/html/index2.php4

David Fokos
- http://www.davidfokos.net/latest.htm

Martin Parr
- daca nu ma insel a fost primul fotograf ce lucra color care a intrat in Magnum - http://www.martinparr.com/index1.html

Keith Johnson - foloseste 21mm - http://www.keithjohnsonphotographs.com/images.php?gallery=Road%20Work

Nick Brandt - http://www.nickbrandt.com/

Sally Mann
- reportaj intim al familiei sale - arhiva sa a fost confiscata de FBI, insa s-a considerat arta si i s-a inapoiat arhiva - http://www.sallymann.org/

Peter Lindbergh - http://www.peterlindbergh.com/

Numai Bine!
_________________
www.musteamihaidan.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
nikonD300
Level 4 Forum User
Level 4 Forum User


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 568

Location: Cluj-Napoca

PostPosted: Aug 15, 2010 1:03 pm    Post subject: Reply with quote

eu sunt pasionat de fotografierea ciclistilor si vi-l recomand pe

Graham Watson
http://www.grahamwatson.com/graham/about.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
MariusCTM
Level 4 Forum User
Level 4 Forum User


Joined: 07 May 2008
Posts: 526

Location: Timisoara

PostPosted: Aug 15, 2010 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

Benjamin Kanarek - http://www.benjaminkanarek.com/Home.html
Back to top
View user's profile Send private message
cristi_f
Level 3 Forum User
Level 3 Forum User


Joined: 22 Nov 2007
Posts: 316

Location: 44.4249;26.1304

PostPosted: Aug 15, 2010 4:21 pm    Post subject: Reply with quote

(contemporani)

Robert Adams

Brian Kosoff

Chris Gordaneer

Ray McSavaney

Gerard Laurenceau

Hiroshi Watanabe

Ljubodrag Andric

Ladislav Kamarad

si, favoritul absolut Smile ,

Anton Corbijn
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
mrdobanda
Level 3 Forum User
Level 3 Forum User


Joined: 03 Apr 2008
Posts: 297

Location: Timisoara

PostPosted: Aug 15, 2010 4:29 pm    Post subject: Reply with quote

Sebastiao Salgado

James Nachtwey
_________________
Eugen Uidumac http://eugen-uidumac.ro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
ggl
Senior
Senior


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 3087


PostPosted: Aug 15, 2010 4:35 pm    Post subject: Reply with quote

Amy Stein http://www.amysteinphoto.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
laurastirbu
Newcomer


Joined: 15 Mar 2013
Posts: 1

Location: Bucuresti

PostPosted: Mar 17, 2013 11:04 am    Post subject: Reply with quote

As adauga:

Zosia Zija
Douglas Fisher
Jan Soudek
Lilya Cornelli
_________________
www.planetincolor.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vendoritza
Newcomer


Joined: 10 Jul 2005
Posts: 44

Location: Bucuresti

PostPosted: Aug 19, 2015 10:39 pm    Post subject: Reply with quote

Hmmm... sper sa nu fiu off-topic, dar as vrea sa va arat lista mea de fotografi ROMANI care merita mentionati.

Cornel Pufan
Sorin Onisor
Robert Dumitru
Szabó Attila
Aurel Manea
Radu Salcudean

Mai multe detalii aici:
http://www.lectiifotografie.ro/fotografi-romani-care-ma-inspira-si-te-inspira/
_________________
http://www.lectiifotografie.ro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Estetica fotografiei All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum