Prima pagina | Stiri | Despre fotografie | Dictionar foto | Flash | Foto pro | Foto tehnica | Foto tutorial | Fotolocatii | Fotomarket | Laboratoare | Resurse | Tips & Tricks

www.foto-magazin.ro
Realizat de fotografi, pentru fotografi.

FAQFAQ SearchCauta in Forum MemberlistLista Membrilor UsergroupsGrupuri de Utilizatori RegisterInregistrare
ProfileProfil Log in to check your private messagesMesaje Personale Log inLog in
site servicii foto, sugestii?

Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Discutii generale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
binga
Newcomer

PostPosted: Feb 13, 2014 9:18 am    Post subject: site servicii foto, sugestii? Reply with quote

Vreau sa fac niste modificari la site-ul meu. Sunt fotograf in Cluj-Napoca si vreau sa fac un design profesionist, simplu dar de efect. As avea nevoie de o firma la care sa platesc hosting-ul, dar daca cunoasteti si aveti sugestii, va rog recomandati-mi una serioasa si sa nu aiba preturi foarte mari. Voi avea de incarcat foarte multe poze si videouri, ma ocupa si de partea de video la evenimente. As avea nevoie si de un designer bun dar care nu lucreaza foarte scump. Poate suna utopic ce am scris mai sus, insa cine s-a mai lovit de o astfel de situatie sau este mai experimentat, il rog sa imi scrie niste sugestii. Mi-am spus ca colegii de breasla ar trebui sa cunoasca mai bine si sa fie mai in tema cu acest subiect, decat sa apelez la altcineva care nu se regaseste in industria aceasta.
Back to top
View user's profile Send private message
Johnny Mates
Newcomer

PostPosted: Feb 13, 2014 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

Salut
Exact cu asta ma confrunt si eu acum, ca fotograf in devenire. Voiam sa-mi exprim parerea. Ti-as recomanda sa iti construiesti singur site-ul fiindca asa scutesti o gramada de bani si faci design-ul pe care il vrei pe care mai apoi il poti schimba dupa cum doresti si cand doresti. Daca esti foarte activ in mediul online, asa cum au devenit majoritatea fotografilor in era digitala, atunci eu cred ca e o solutie mai buna. Cum ai spus ca design-ul trebuie sa fie simplu, n-ar trebui sa fie greu.
Nu e greu de invatat, dupa cum am descoperit. Pentru un website static se poate folosi chiar si Photoshop. Pentru animatii si lucruri mai complexe Edge Animate care e destul de usor de folosit. Ambele de pot invata de pe tv.adobe.com sau dintr-un simplu search pe Google.

Succes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
binga
Newcomer

PostPosted: Feb 24, 2014 2:01 pm    Post subject: Reply with quote

Multumesc pentru sugestii. Ma simt putin mai linistit ca empatizezi cu mine. Nu e usor si da, m-am documentat si am observat ca mediul online in care sa vin cu solutii cat mai originale, este si sunt de viitor. Ma pun sa vad ce pot sa invat si ma gandesc cum sa fac, probabil ca mai incolo tot va trebui sa gasesc o firma cu plata pentru mai multa siguranta, mai ales la host.
Back to top
binga
Newcomer

PostPosted: Mar 11, 2014 1:25 pm    Post subject: Reply with quote

M-am grabit putin pentru ca m-am asociat cu un bun prieten care stie si foto si video. Ne-am facut site-ul si ne-am indreptat spre firma Claus Web.ro. pentru design am ales photoshop. Am un spatiu pentru cativa euro care ne ajung pentru moment si un domeniu .ro pe viata. Sunt seriosi si cred ca va fi bine. In rest, e greu sa razbati pentru ca sunt deja foarte multe firme si fotografi. Trebuie sa gasim mai multe evenimente si clientii sa ne recomde, atat cati sunt, deocamdata.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Discutii generale All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum