Prima pagina | Stiri | Despre fotografie | Dictionar foto | Flash | Foto pro | Foto tehnica | Foto tutorial | Fotolocatii | Fotomarket | Laboratoare | Resurse | Tips & Tricks

www.foto-magazin.ro
Realizat de fotografi, pentru fotografi.

FAQFAQ  SearchCauta in Forum   MemberlistLista Membrilor   UsergroupsGrupuri de Utilizatori   RegisterInregistrare 
  ProfileProfil   Log in to check your private messagesMesaje Personale   Log inLog in 
Ziua Fotografiei de Stradă la Iasi

Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Expozitii si concursuri
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shakabalus
Level 1 Forum User
Level 1 Forum User

PostPosted: Oct 03, 2012 7:02 pm    Post subject: Ziua Fotografiei de Stradă la Iasi Reply with quote

degeaba

Last edited by Shakabalus on Oct 06, 2012 12:53 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 04, 2012 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

Shakabalus discutasem prin mai multe emailuri ca Foto-Magazin sa fie afisat ca partener media pentru acest proiect. Noi, la Foto-Magazin, ne-am indeplinit promisiunile, voi/tu nu!
Si acum vii iarasi sa te lauzi?
Back to top
Shakabalus
Level 1 Forum User
Level 1 Forum User

PostPosted: Oct 04, 2012 5:03 pm    Post subject: Reply with quote

degeaba

Last edited by Shakabalus on Oct 06, 2012 12:53 pm; edited 1 time in total
Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 04, 2012 6:37 pm    Post subject: Reply with quote

Dar aici?
Back to top
Shakabalus
Level 1 Forum User
Level 1 Forum User

PostPosted: Oct 04, 2012 6:43 pm    Post subject: Reply with quote

degeaba

Last edited by Shakabalus on Oct 06, 2012 12:53 pm; edited 1 time in total
Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 04, 2012 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

Shakabalus wrote:
asta nu am promovat nicaieri.

Cum adica, organizezi o expozitie si nu o promovezi nicaieri?!?
Atunci de ce ati mai trimis un email la redactie, sa punem o stire despre aceasta expozitie?
Back to top
Shakabalus
Level 1 Forum User
Level 1 Forum User

PostPosted: Oct 04, 2012 7:06 pm    Post subject: Reply with quote

degeaba

Last edited by Shakabalus on Oct 06, 2012 12:54 pm; edited 1 time in total
Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 04, 2012 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

Asadar propozitia "Va rog sa trimiteti un logo al site-ului Foto-Magazin pentru a fi pus pe toate materialele de promovare ca partener media." era... asa... o gluma?... o pacaleala?!? Subliniez: "pe toate materialele de promovare"...
Asta-mi aduce aminte de proverbul: "desteptul promite, iar prostul trage nadejde".
Back to top
Shakabalus
Level 1 Forum User
Level 1 Forum User

PostPosted: Oct 05, 2012 3:27 am    Post subject: Reply with quote

degeaba

Last edited by Shakabalus on Oct 06, 2012 12:54 pm; edited 2 times in total
Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 05, 2012 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

Ce nu poti sa crezi? Ca ti s-a atras atentia ca nu iti respecti promisiunile?

Doua evenimente diferite?!? Fotografia de strada si expozitia cu lucrarile realizate cu aceasta ocazie? Hmmm... sa fie!

Quote:
Al doilea expozitia nu ti-am zis nimic si nici nu ti-am cerut promovarea !! ( si nici nu l-ai promovat !!)

Atunci de ce, totusi, ne-ati solicitat prin email sa punem o stire cu aceasta expozitie?!? Si daca noi nu eram mentionati ca parteneri, de ce sa-l promovam?!?

Care ar fi cele "15-20 ziare" care au preluat informatiile? Se poate vedea ceva, pe undeva? Filmele "personale[,] nu ca organizator" nu au nici o valoare!

P. S. (imi pare rau, dar asa se scrie) Ar fi mai lizibil daca ai respecta ortografia limbii romane. Intr-o a doua etapa, daca esti de acord, ne putem ocupa si de semantica.
Back to top
Shakabalus
Level 1 Forum User
Level 1 Forum User

PostPosted: Oct 05, 2012 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

degeaba

Back to top
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 06, 2012 4:30 am    Post subject: Reply with quote

Shakabalus wrote:
as vrea sa vad si eu acel email in care te rog sa promovezi EXPOZITIA . asta as fi foarte curios sa il vad. Eu am un set de email-uri in care te rog sa expui intalnirea cu Pandele si Ghetie si atat. Pentru asta mi-ai trimis banere si eu le-am pus in materialele de promovare pentru acel EVENIMENT.
Daca tu ai alt email poti sa imi arati ca nu imi aduc aminte sa fi cerut asa ceva !

In 12 august 2012 ora 19:18 ai scris:

"Buna ziua
Cu ocazia Zilei fotografiei de strada vrem sa promovam evenimentul ce va avea loc in Iasi aici la voi pe Foto-Magazin. Evenimentul va fi o intalinire cu fotografi din tara ( Andrei Pandele, Silviu Ghetie etc) . iesire la fotografie de strada in Iasi unde vom face fotografii si explica trecatorilor ce inseamna fotografia de strada si va culmina cu o expozitie in Iasi de 20 de imagini primite de la cei din Iasi .)
Exista o posibilitate de a-l pune la vedere ? Bineînțeles sigla dumneavoastră va fi folosita în afișe și materialele de promovare folosite ca partener media.
Aștept un răspuns cat mai rapid dacă se poate. Va multumesc anticipat
Andrei Weingold"
Back to top
Shakabalus
Level 1 Forum User
Level 1 Forum User

PostPosted: Oct 06, 2012 6:56 am    Post subject: Reply with quote

degeaba

Back to top
ozolin
Newcomer

PostPosted: Oct 06, 2012 10:05 am    Post subject: Reply with quote

Citind toată conversatia poti trage o concluzie tristă: este greu să te pui cu prostul. Are mereu mintea odihnită si o tine până în pânzele albe pe a lui!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
csr
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Oct 06, 2012 3:26 pm    Post subject: Reply with quote

Profitind de faptul ca nu a fost bannat la timp, Shakabalus a sters toate mesajele sale, facind topicul inintelgibil.
In rezumat era vorba despre:
- promovarea pe Foto-Magazin.ro a evenimentului Ziua Fotografiei de Strada, ce consta dintr-o intalnire cu Andrei Pandele si Sliviu Ghetie, realizarea de fotografii de strada sub indrumarea celor doi si organizarea, ulterior, a unei expozitii la Iasi;
- la Foto-Magazin.ro am afisat un banner si o stire desrpe eveniment; organizatorii se angajau sa afiseze banner-ul nostru in toate materialele si afisele lor;
- cand ni s-a trimis un afis si un text despre expozitie, pentru publicare sub forma une inoi stiri, in care nu se spunea nimic despre Foto-Magazin.ro, am reprosat organizatorilor ca nu s-au trinut de cuvant;
- refuzind sa inteleaga ca a comis o magarie, Shakabalus posteaza pe forum informatii despre evenimentul organizat de el si de altii;
- postarile mele de mai sus reproseaza lipsa de onoare a lui Shakabalus si raspund la unele afirmatii ale lui Shakabalus prin care acesta sustine ca "usturoi n-a mancat, gura nu-i miroase";
- in postarile din ultimele zile Shakabalus sustine ca nu mai vrea sa mai aiba nimic de a face cu acest forum; dar, pentru ca el "una spune si alta fumeaza", a avut grija ca, acum cateva ore, sa stearga toate postarile personale, vezi-Doamne, ca sa "bage gunoiul sub pres" si sa nu se mai inteleaga nimic.

Ne cerem scuze pentru acest incident, de care suntem integral responsabili; noi am crezut in gentlemen-agreement, dar Shakabalus, saracu', nu stie bine limba romana, dar'mite engleza...
Back to top
Nikon
Level 3 Forum User
Level 3 Forum User

PostPosted: Oct 06, 2012 7:01 pm    Post subject: Reply with quote

Aberatia de libertate tipic romaneasca!
De pe blogul lui Ozo ( http://fotodusa.blogspot.ro/ ) aflam ca fotografia utilizata pentru afisul expozitiei nici macar nu a fost prezentata in expozitie! Colosal!!!
Back to top
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Expozitii si concursuri All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum